Religia islamica
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Citate celebre despre profetul Muhammed(Sallalahu aleyhi wa salam)

In jos 
AutorMesaj
Mirela-Admin
ADMIN
ADMIN
Mirela-Admin


Numarul mesajelor : 1028

Citate celebre despre profetul Muhammed(Sallalahu aleyhi wa salam) Empty
MesajSubiect: Citate celebre despre profetul Muhammed(Sallalahu aleyhi wa salam)   Citate celebre despre profetul Muhammed(Sallalahu aleyhi wa salam) Tiny-b10Mar 05 Ian 2010, 07:13

CITATE CELEBRE DESPRE PROFETUL MUHAMMED (SALLALAHU ALEYHI WA SALAM)


Nimeni nu poate inca sa faca un pas inainte fata de principiile Maritului Mohammed. Noi natiunile europene, cu toate posibilitatile unei mari civilizatii, suntem inca la prima treapta a scarii pe a carei ultima treapta a ajuns Maritul Mohamed."

Johann Wolfgang von Goethe




"Filosof, predicator, mesager, initiator de legi, biruitor in idei, cel care a insufletit credintele rationale si o religie ce nu permite simboluri, Maritul Muhammed este fondatorul a 20 de imperii continentale. Luand in considerare toate standardele maretiei omului, putem sa ne intrebam: exista oare un om mai mare ca El?"

Lamartine




"Eu am cercetat viata Maritului Muhammed in toate aspectele sale...In zilele noastre, cand probleme omenirii, acumulandu-se una peste alta, au devenit de nerezolvat, avem nevoie de Maritul Muhammed mai mult ca niciodata. Daca s-ar mai fi aflat printre noi, ar fi rezolvat toate aceastea tot atat de usor precum sorbitul unei cesti de cafea."

George Bernard Shaw




"Eu sustin faptul ca Maritul Muhammed este o valoare deosebita. Este departe posibilitatea de a fi creat un al doilea asemanator grup de catre Creator. Sunt strist  ca nu m-am aflat in aceeasi epoca cu Tine, o, Muhammed!"

Otto von Bismarck



"Mohamed era un om mare: a format mari oameni ce pot fi exemple de virute si desavarsire. Era un initiator de legi intelepte, un conducator drept, un profet singular. A realizat o revolutie pe care omenirea nu a mai vazut-o pana atunci."

Voltaire
Sus In jos
https://religia-islamica.forumgratuit.ro
 
Citate celebre despre profetul Muhammed(Sallalahu aleyhi wa salam)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Adevarul despre profetul Iisus
» Profetul Mohamed
» Despre islam

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Religia islamica :: RELIGIE :: SEERAH-
Mergi direct la:  
Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente